Aktivity 

Den otců

V pátek 21.6. zveme tatínky či dědečky na den otců, který se bude konat na zahradě MŠ od 16.30 hod. Na zahradě budou pro děti a tatínky připravené různé aktivity.
S sebou si můžete donést špekáček na opékání + co má každý rád.
Ten den mají děti možnost spaní v MŠ. Děti co budou v MŠ spát ať si prosím donesou nějaké jídlo na večeři a také na snídani.
V sobotu si děti můžete vyzvedávat od 8-9 hod.
Děkujeme a budeme se těšit!


Dopravní hřiště - Sluníčka

V pátek 14.6. s dětmi jdeme na dopravní hřiště ZŠ Mírová. Prosím dejte dětem helmu a batůžek s pitím. Děkujeme.


Loučení se školáky

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na akci Loučení se školáky, která se uskuteční dne 14.6. od 15:45 na zahradě MŠ.
Nejdříve se naši školáci představí krátkým představením, my je obdarujeme a poté propukne veselí s klaunem Jirkou.
Program je pro celou MŠ a bude hrazen ze SRPŠ. 


Den dětí v Dětském světě HIPPO

Vážení rodiče,
v pátek 31. 5. Proběhne DEN DĚTÍ. Stejně jako loni, půjdeme s dětmi řádit do Dětského světa Hippo. Prosíme dejte dětem podepsanou láhev s pitím. Děkujeme.


Focení na tabla

Ve středu 28.5.2024 od 8:00 hod. proběhne focení na tabla. Pokud bude vaše dítě nemocné, může dojít jen na foto. Každé dítě vyfotí zvlášť.


Program z projektu OP JAK - Želvičky

Vážení rodiče,

v pondělí 27.5. nám den zpestřila paní ekoložka se svými želvičkami. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí, vyzkoušely spoustu úkolů a hlavně si prohlédly a osahaly všechny želvy.
Program byl hrazen z projektu OP JAK 


Dopravní hřiště

V pátek 24.5.2024 s většími dětmi jdeme na dopravní hřiště ZŠ Mírová. Prosíme dejte dětem helmu a batůžek s pitím, děkujeme.


Den matek u Kaštánků

Milé maminky, 

srdečně Vás zveme na oslavu Vašeho svátku, který oslavíme v MŠ spolu s dětmi dne 15.5. od 15:30-16:30 hod.  Budeme se těšit. 


Den matek u Sluníček

Milé maminky,

Srdečně Vás zveme oslavit Váš den v našem wellness centru Sluníčko. Celý rok pečujete o své nejbližší a tak si zasloužíte, aby nyní Vaše ratolesti trochu hýčkaly Vás.
Těšit se můžete na kavárnu, kde vás vaše děti obslouží (a paní učitelky uvaří kafíčko) masážní, kadeřnický i kosmetický salón. Každou maminku si opečuje její děťátko. Samozřejmostí bude také dáreček.
V pondělí 13.5. od 15:30 hod se na Vás budeme v našem relaxačním centru moc těšit. 


Oslava narozenin v centru Hippo - Sluníčka

V úterý 30.4. jdeme s dětmi na oslavu narozenin kamarádů do Dětského světa Hippo. Prosíme, dejte dětem láhev s pitím. Vyrážíme po svačině, na oběd budeme zpět. Celá třída děkuje za pozvání, více informací na Twigsee. 


Čarodějnický rej - Kaštánci

V úterý 30.4. dopoledne zveme děti k reji čarodějů a čarodějnic. V masce mohou přijít hned ráno, prosíme o malé občerstvení. Děkujeme.  


Záchranná stanice Bartošovice

Ve čtvrtek 25.4.2024 s dětmi pojedeme na celodenní výlet do záchranné stanice Bartošovice, kde děti čekají edukační programy.
Odjezd od MŠ v 7:45.
Sraz v budově MŠ do 7:30.
Návrat kolem 14:30.
Vybíráme 150 Kč.

Děti budou mít tento den odhlášenou stravu, prosíme tedy o zajištění jídla a pití na celý den.


Stezka SVČ - Kaštánci

Vážení rodiče, pokud zítra 18.4. nebude pršet projdeme si s dětmi stezku pořádanou SVČ Putování za ztracenými perlami. Zkontrolujte prosím dětem oblečení ať jim není zima. Děkujeme! Na oběd jsme zpátky v MŠ. 


Dopravní hřiště - Kaštánci

V pátek 12.4. s dětmi navštívíme dopravní hřiště v Malých Hošticích. Sraz dětí v MŠ v 7:45 hod. S sebou prosíme svačinku a pití. Děkujeme.


Knihovna - Kaštánci

V pondělí 8.4. s dětmi navštívíme knihovnu P. Bezruče. S dětmi vyrazíme hned po svačině, na oběd jsme zpět, děti s sebou nic nepotřebují.


SVČ Recyklohrátky - Sluníčka

V pondělí 8.4. v MŠ proběhne program Recyklohrátky, vybíráme 50,- Kč.


Velikonoční dílničky

V pondělí 25.3. od 16:00 hod. budou v prostorách naší MŠ velikonoční dílničky. Všechny rodiče s dětmi srdečně zveme. Těšíme se na Vás!


Svět techniky Ostrava

Vážení rodiče,

v pátek 22.3.2024 pojedou děti z obou tříd do Světa Techniky. Odjezd od MŠ 7:30 hod. objednaným autobusem.
Prosíme o svačinu a pití na celý den. Mladší děti absolvují edukační program Kouzelný oxid a starší děti Plaváčka. Po programu budou mít děti k dispozici pobyt v Dětském světě. Plánovaný příjezd okolo 13:30 hod
Edukační programy a doprava hrazeno z projektu OPJAK.
Na pobyt v dětském světě budeme vybírat 90 Kč. Děkujeme a těšíme se. 


Divadlo

Ve středu 20.3. jdou větší děti dopoledne po svačině do loutkového divadla na hudební představení Marbo. Vybíráme 90,- Kč.


Návštěva SVČ Opava

V pondělí 11.3. s dětmi navštívíme edukační program O Jablůňce ve Středisku volného času.
Vybíráme 40,- Kč.


Imaginárium

Ve středu 28.2. půjdeme v době spaní se všemi dětmi do Domu umění na interaktivni výstavu Imaginárium. Vybíráme 20,- Kč. Návrat do 14.30 hod.


Exkurze v pekařství 

22.2. jsme se byli podívat v opavském pekařství "Dědovo pekařství".
Děti zde viděly, jak se vyrábí a pečou různé druhy pečiva, zkusily si uplést pletýnku nebo vánočku a ochutnaly různé druhy náplní do koláčků a věnečky. Nakonec všechny děti dostaly s sebou něco malého na zub.
Tímto děkujeme panu pekaři za ukázku prostor, ochutnávku a vyzkoušení si této profese. 


Karneval


Pohádka Jak se drak chtěl oženit

V pondělí 12.2. v 8:30 hod bude v naší MŠ hraná pohádka Jak se drak chtěl oženit. Na pohádku vybíráme 70,- Kč. Částku prosím uhraďte p. učitelkám na třídě.                                           Děkujeme.


Výlet do Planetária Ostrava 

Vážení rodiče, 

v pondělí 5.2. pojedou všechny děti na celodenní výlet autobusem do ostravského PLANETÁRIA. Odjezd od MŠ v 8:30 hod., návrat kolem 14:00 hod. Děti budou mít tento den stravu odhlášenou, prosíme tedy o jídlo a pití pro děti na celý den.
Autobus i vstup je plně hrazen z projektu Šablony OP JAK. 


Projekt MAP OPAVSKO

Kroužek Logopedické prevence

Vážení rodiče,

naše školka se zapojila do projektu MAP OPAVSKO a byla vybrána pro realizaci Kroužku logopedické prevence. Od 19.2. bude do školky docházet každé sudé pondělí paní logopedka a v čase 9:00 -10:30 hod. provádět logopedickou prevenci pro skupinu 10ti dětí. Do této skupiny byly paní učitelkami vybrány přednostně děti, které jsou v péči logopeda a docházejí v MŠ do kroužku Logohrátky. Informace obdržíte od paní učitelky na třídě. Více informací k obsahu, viz. níže.


Výlet do Světa techniky Ostrava

Vážení rodiče,

v pátek 12.1. jedeme do Ostravy do Světa techniky na edukační program s názvem Kouzelný oxid. Dále pobudeme v Dětském světě.
V 7:15 odjíždíme od školky přistaveným autobusem. Prosíme, buďte dochvilní, ve školce nikdo nezůstane. Vracet se budeme cca ve 14:30. Tento den budou mít děti odhlášenou stravu, prosíme tedy o svačinky pro děti na celý den.
Autobus bude hrazen z projektu Šablony OP JAK a vstup do Dětského světa 90,- /dítě ze SRPŠ.

Kouzelný Oxid

Vhodné pro: 1.tř., MŠ  Zaměření: Člověk a jeho svět, Prvouka

Oxid uhličitý – všudypřítomný neviditelný plyn.

Jak si ho ale mají představit děti?

Jaké má vlastnosti a co všechno umí?

Představení pro děti předškolního věku, v němž se model oxidu uhličitého stává pomocníkem při realizaci "experimentů" a jednoduchých chemických pokusů.


Předškolní diagnostika - Sluníčka

Vážení rodiče našich předškoláků, 

včera 19.12.2023 Vám došly na mail pokyny k přístupu k výsledkům předškolní diagnostiky.
Spolu s pokyny jsem zaslala také materiály k oblastem, které je třeba dále rozvíjet.
Přístup k diagnostice Vašeho dítěte Vám však můžeme administračně povolit, až jakmile se přihlásíte na portále Isophi dle pokynů. Je to bezpečnostní kontrola serveru. Kdo se již přihlásil, tomu jsem výsledky nasdílela.               Mgr. Erika Václavíková


Vánoční besídka Kaštánci

Vážení rodiče,

srdečně Vás zveme na vánoční besídku třídy Kaštánků, která se uskuteční 19.12. v 16.00 hod. 

S dětmi se na Vás budeme těšit! 


Loutkové divadlo

V pondělí dne 11.12. s dětmi navštívíme loutkové divadlo. Půjdeme na vánoční pohádku O kaprovi Karlovi. Vybíráme 90,- Kč.


Mikulášská nadílka  

Vážení rodiče, 

ve středu 6.12. nás ve školce čeká čertovské rejdění a mikulášská nadílka.
Dopoledne si s dětmi užijeme tancování a spoustu zábavy v kostýmech andílků, čertů a Mikulášů a po obědě nás navštíví andílek s kouzelnickým vystoupením, čertík s tanečním programem a Mikuláš s dárečkem pro děti.
Vystoupení bude trvat cca 1 hodinu, takže pokud budete chtít vyzvednout děti dříve, tak hotovi budeme 13:30 hod.
Akce bude hrazena z projektu Šablony OP JAK.  


Zubní ordinace Kaštánci

V úterý dne 28.11. Jsme byli pozváni jednou maminkou od dětí do její zubní ordinace. Mamince předem moc děkujeme za toto pozváni a za to, že nám umožní více se seznámit s její profesi. Kdyby měl ještě někdo takovou možnost rády to uvítáme.
Do ordinace budeme odcházet po svačince a na oběd budeme zase zpátky.  


Vánoční besídka Sluníčka 

Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na vánoční besídku třídy Sluníčka, která se uskuteční 13.12. v 16.00 hod v herně Sluníček.
Tématem besídky bude Andělská pohádka, proto prosíme o kostým andílka pro děti na tento den.
Po besídce proběhne posezení u něčeho dobrého. Rády vám s kolegyní uvaříme kafíčko nebo čaj a nabídneme něco k zakousnutí.
Dále bychom byly rády, kdyby si děti po besídce vzájemně vyměnily dárečky. Prosíme tedy, aby každá holčička přinesla nějakou maličkost pro jinou holčičku a chlapeček pro jiného chlapečka. Dárečky dáme pod stromeček a děti si pak samy náhodně vyberou, ten, který jim padne do oka.
Těšíme se na Vás.  


Akce na listopad 

3. 11. SVČ Opava - Hokusy pokusy - starší děti - SLUNÍČKA                                                                                      6. 11. Knihovna Petra Bezruče - všichni - SLUNÍČKA

7. 11. Focení - Vánoční - od 9.00 hod. na zahradě                                                                                                      8. 11. Svatý Martin – krátká akce na zahradě MŠ a lampionový průvod na jízdárnu, jízda na koních                  14. 11. Přednáška Policie v MŠ - program Korálek - bezpečně na cestě 

22. 11. Program v Památníku Petra Bezruče - starší děti - SLUNÍČKA

Více informací bude aktuálně na Twigsee.


Den stromů

Vážení rodiče,

v neděli 15.10. nás naleznete na Ptačím vrchu ku příležitosti oslavy Dne stromů.  


Plavání

- ve čtvrtek 5.10. začíná plavání, odjezd autobusem od MŠ v 9,00 hod. - týká se pouze přihlášených dětí


Výlet - Hradec nad Moravicí

Dne 3.10. nebo 4.10. dle počasí, pojedeme s dětmi vlakem na Hradec nad Moravicí. Projdeme si podzimní cestičku kolem řeky. Pojedeme hned po svačince a na oběd jsme zpátky ve školce. S sebou batůžek s pitím, popřípadě drobnou sladkost. 


AKCE NA ŘÍJEN

Uspávání broučků

- 13.10. Projektový den v MŠ, dopolední aktivita pro děti, prosíme o kostým nějakého broučka, součástí bude kouzelnické představení

Lesní putování s ježkem bodlinkou 

- 16.10. program v MŠ

REJ STRAŠIDEL – 19.10. akce pro rodiče s dětmi na zahradě MŠ - akce přesunuta do budovy MŠ

- Děti i dospělí mohou přijít v kostýmech čarodějů, důchů, dýní, strašáků, netopýrů, pavouků a všeho co vás k tématu napadne.

- Prosíme o přichystání malého občerstvení s halloweenskou tématikou.

- Budete – li mít chuť a čas můžete doma s dětmi vyrobit nějakou strašidelnou ozdůbku, kterou si vyzdobíme šatnu. Všichni výtvarníci budou odměněni.

Kamínková stezka – uspávání broučků

Víkend 21. - 22. 10. – úkolová stezka s hledáním malovaných kamínků kolem Stříbrného jezera.

Informace podáme ještě zvlášť.

31.10. DEN ZVÍŘAT – návštěva SVČ – PRO STARŠÍ DĚTI


Aktivity pro rodiče s dětmi na rok 2023/2024

  • Neděle 15. 10. Den stromů – akce na Ptačím vrchu
  • 19. 10. Rej strašidel - akce na zahradě MŠ
  • 8. 11. Svatý Martin – krátká akce na zahradě MŠ a lampionový průvod na jízdárnu, jízda na koních (velké poděkování rodině Hrušků a Fusů)
  • Prosinec – Vánoční besídka
  • 13. 2. Karneval v dětském světě HIPPO
  • Březen – Velikonoce v MŠ
  • Květen – Den maminek
  • Červen – Den tatínků
  • Červen – Loučení se školáky

***konkrétní informace k jednotlivým akcím vždy minimálně týden předem
+++ chystáme pro děti
- projektové dny
- výlety do Světa techniky v Ostravě - rezervační systém spuštěn až od října, Termíny upřesníme
- výlet do Bartošovic - záchranná stanice - 25. 4. 2024
- výlet do Planetária - 5. 2. 2024
- výlet do Dinoparku - 26. 6. 2024

Veškeré aktivity budou průběžně doplňovány, sledujte aplikaci Twig see a webové stránky.


Slavkov - Vítání podzimu

- v úterý 19.9. pojedeme s dětmi do Slavkova přivítat podzim. S dětmi si tam společně opečeme brambory. 

S sebou batůžek - pití, drobnou svačinku či sladkost. Na oběd budeme zpátky. Prosíme rodiče o příchod do MŠ do 7.40. V 7.45 budeme vycházet z MŠ.

Za nepřízni počasí se výlet ruší.   - výlet pro nepřízeň počasí zrušen


Mezigenerační program - "čtecí babička"

Naše MŠ se zapojila do programu Přečti. Od ledna 2023 nás každý pátek navštíví naše čtecí babička. Více info na Twig see.