Plánované akce pro šk. rok 2022/2023

Děti i rodiče se mohou v tomto školním roce těšit na tyto akce:

ZÁŘÍ - Kukuřičné bludiště

ŘÍJEN - Dopravní hřiště Hoštice, MiniZOO Opava, Drakiáda, Den stromů, Vyřezávání dýní

LISTOPAD - Haloween, Sv. Martin

PROSINEC - Mikuláš, Vánoce s nadílkou

LEDEN - Tři králové, Lyžařský výcvik

ÚNOR - Masopust

BŘEZEN - Návštěva knihovny, Velikonoční dílny pro rodiče

DUBEN - Den Země, Čarodějnice

KVĚTEN - Den matek

ČERVEN - Den dětí, Den otců, Školní výlet

Průběžně během školního roku navštívíme také v rámci projektu Svět techniky v Ostravě a Ranč Hlučín.

Děti s námi určitě navštíví i mnoho dalších akcí, které bude aktuálně během roku pořádat město Opava, Muzeum, Kino, Divadlo, případě akce okolních obcí.

Dále se budou připravovat průběžně akce dle vzdělávacího plánu jednotlivých tříd.

NABÍDKA PLAVECKÉHO KURZU - BABY CLUB KAČKA

Zájem o plavání hlaste ve třídách

1. lekce         22.9.2022

10. lekce      1.12.2022

Termín: 19.9.-2.12.2022

Dáváme dětem příležitost naučit se plavat!

Plavání probíhá v areálu LRC Englišova 526, Opava. Výuka je zaměřena hlavně na předškolní děti, ale nebráníme se ani menším. Děti po první lekci dělíme do skupin dle dovedností, kdy lektorka se plně věnuje dětem ve vodě a je jim nablízku.

Děti hravou formou odbourávají strach z vody a zvládají základy potápění, skoky do vody, plavání na břiše a na zádech a ti nejlepší splývají pod vodou a plavou bez pomůcek, převážně kraula.

Cena kurzu:

skupinka od 18-20 dětí .........1250,-Kč / 10 lekcí

Děti potřebují: plavky, ručník

Na Vaše děti se těší tety z Kačky

POZOR ZMĚNA TRVALÝCH PŘÍKAZŮ ŠKOLNÉ

Vážení rodiče, prosíme o zrušení trvalých příkazů školné:

červenec 0,- Kč

srpen platba pro přihlášené děti 277,- Kč

......haloooo haloooo milé děti.......poslouchejte

ve čtvrtek 30.6.2022 se bude konat

1. ples mateřské školy

Ano ano, víme, že plesová sezona již proběhla, ale my jsme si ples nechali na konec školního roku, abychom tak uzavřeli náš pohádkový školní rok. Za nápad děkujeme Ellence K.

Budeme tančit polku, mazurku nebo valčík. Zahrajeme si hry a co nejvíc, užijeme si náš poslední den školky před prázdninami!

A proto prosíme rodiče, aby dětem připravili, půjčili nebo vytvořili slavnostní plesové oblečení.

Dále každé dítě přinese jeden dáreček do tomboly, ten bude očíslován a zařazen do slosování (ples proběhne v dopoledních hodinách a bude zakončen touto tombolou před obědem).

Na naše první plesání se těší kolektiv MŠ

Adaptační dny pro děti nastupující k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2022

Pro děti, které do naší školky nově nastupují od září jsme vyhradili 2 odpoledne v naší školce, kdy se mohou seznámit s prostředím mateřské školy. Jedná se o dny 29. a 30.8. v čase 15:30- 16:30. Srdečně vás na tato odpolední setkání zveme a těšíme se na vaši účast.

Prázdninový provoz

POZOR - Zákonní zástupci dětí přijatých k prázdninovému provozu byli telefonicky o přijetí informováni. Ostatním se omlouváme, ale z kapacitních důvodů nemůžeme jejich žádosti vyhovět.

Projektový den - Masopust

Projektový den - Tajemství stromů

Seminář pro rodiče na téma: Školní zralost

Vážení rodiče, milé děti a přátelé naší školky,

dovolte nám, abychom Vám všem popřáli krásné vánoční svátky plné rodinné pohody, radosti, štěstí, jiskřiček v očích, naděje a hlavně pevného zdraví do dalších dní. Tímto rokem se nám jedna kapitola našich životů uzavírá a na dveře nám klepe nový rok 2022. Přejeme si do něj všichni jen to nejlepší a otevřme svá srdce krásným zážitkům, novým příležitostem, ale i výzvám a splněným přáním.

To vše přeje kolektiv MŠ Pekařská Opava

Lyžařský kurz pro předškoláky

Vážení rodiče,

v zimním období se bude konat Lyžařský kurz pro předškoláky v Tošovicích.

Cena kurzu je stanovena na 3 200,- Kč. Termín kurzu bude upřesněn.

Prosíme Vás o sdělení případného zájmu, hlaste učitelkám ve své třídě.

Bruslení

Vážení rodiče,

každé úterý od 5.10. budeme chodit pravidelně s přihlášenými předškoláky na bruslení.

Prosím dejte dětem batůžek s převlečením na bruslení, malé, dobře uzavíratelné pití a malou dobrůtku (nejlépe sušenku, ne čokoládu).

Poděkování za sponzorský dar

Děkujeme jednomu z rodičů našich dětí za sponzorský dar - Celoroční předplatné časopisu PŘEDŠKOLÁK pro každého předškoláka v naší MŠ.

První číslo časopisu PŘEDŠKOLÁK nejstarší děti obdrží domů, s dalšími budeme pracovat ve školce.

Moc děkujeme!

Sponzorský dar

Veliké poděkování za sponzorský dar jedné naší maminky ze třídy Sluníček. Moc děkujeme, děti si hned novinky do naší zahrady oblíbily.

Děkujeme maminko za Vaše veliké srdíčko!

Sběr hliníku zrušen

Vážení rodiče a milé děti,

tímto oficiálně ukončujeme sběr hliníku v MŠ Pekařská, z důvodu změny podmínek pro tento druh sběru. Se sběrem určitě nepřestávejte, můžete sami odevzdávat ve sběrných dvorech.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče a milé děti,

v rámci oslav Dne Země, jsme se rozhodli z výtěžku za sběr hliníku podpořit zvířátka. V rámci projektu ZOO Lešná jsme tedy dětem pořídili na víkend pět zajimavých zvířátek. Tapíra, lenochoda, lachtana, surikatu a tygra. Informace o těchto zvířátkách a jak se o ně starat vám prozradí sama zvířátka v přiložených letácích.