Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na následující webové stránky:

www.mspekarska.cz

Základní informace

Na těchto stránkách jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje ve vysoké míře požadavkům kladeným Vyhláškou č. 64/2008 Sb., o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Obsah webu

Písmo webu je definováno pomocí relativních jednotek a lze jej zvětšovat a zmenšovat nastavením internetového prohlížeče. Chcete-li tedy velikost písma upravit, učiňte tak v nabídce Zobrazit → Velikost textu.

Veškerý obsah webu je organizován hierarchicky. Informaci o tom, kde se v hierarchii webu právě nacházíte, naleznete pomocí "drobkové navigace" (Nacházíte se zde:).

Stránky využívají CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a plně použitelné. V případě reklamy nebo upoutávky může být použita technologie Adobe Flash.

Doporučená rozšíření prohlížeče

Na tomto webu mohou být vybrané informace (dokumenty) nabízeny ve formátech PDF, DOC, XLS nebo PPT. Tyto specifické formáty umožňují zachovat formátovací a typografické prvky, které v podobě XHTML nejsou dostupné.

Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

 • Adobe Reader
 • Microsoft Word Viewer
 • Microsoft Excel Viewer

Nepřístupný obsah

Některé PDF jsou naskenované obrázky a neobsahují strojově zpracovatelný text.

Některé dokumenty jsou v uzavřeném formátu .doc nebo .xls

Podporované prohlížeče

Podporovány jsou následující prohlížeče vždy nejméně v aktuální a předcházející verzi:

 • IE od verze 9
 • MS Edge
 • Firefox
 • Google Chrome
 • Safari

Prohlášení o použití cookies

Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies.

Co jsou cookies?

Cookies jsou malé datové soubory, díky kterým si navštívené webové stránky stránky pamatují vaše úkony a nastavení, které jste na nich provedli, takže tyto údaje nemusíte zadávat opakovaně. Cookies nepředstavují nebezpečí, mají však význam pro ochranu soukromí. Cookies nelze použít pro zjištění totožnosti návštěvníků stránek ani ke zneužití přihlašovacích údajů.

Souhlas s ukládáním cookies

Většina prohlížečů cookies automaticky akceptuje, pokud není prohlížeč nastaven jinak. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s ukládáním souborů cookies. Použití cookies můžete omezit nebo zablokovat v nastavení svého webového prohlížeče. Informace o nastavení konkrétního prohlížeče naleznete na uvedených adresách:

 • Internet Explorer: windows.microsoft.com
 • Google Chrome: support.google.com
 • Mozilla Firefox: support.mozilla.org
 • Opera: help.opera.com
 • Safari: support.apple.com

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Cílem mateřské školy je zajistit uživatelům webových stránek mateřské školy jejich přístupnost v co největší možné míře dle čtyř základních principů přístupnosti - vnímatelnost, ovladatelnost, srozumitelnost a stabilita.

I přes veškerou naši snahu a vůli je však možné, že se na našich webových stránkách nějaká chyba vyskytne. Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co podle vás neodpovídá požadavkům přístupnosti, budeme vám vděční, pokud nám závady nahlásíte, abychom mohli provést patřičné kroky k odstranění těch nedostatků.

Zpětnou vazbu ohledně přístupnosti webových stránek a informací na nich uvedených směrujte na níže uvedené kontakty.

Kontakt na správce obsahu:

Mateřská škola Opava, Pekařská - příspěvková organizace
Pekařská 98, 747 05 Opava

E-mail školy: mspekarska@volny.cz

Telefon: +420 734 698 500

Postupy pro prosazování práva

V případě neuspokojivé odpovědi na oznámení nebo žádost zaslanou v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/2102 kontaktujte:

Ministerstvo vnitra odbor eGovernmentu

Náměstí Hrdinů 1634/3, 140 21 Praha 4

E- mail: pristupnost@mvcr.cz

Zpracování osobních údajů

Pro úspěšné využívání služeb, které tato webová stránka nabízí, v některých případech potřebujeme zpracovávat osobní údaje uživatelů.

Toto zpracovávání podléhá nařízení Evropského parlamentu a Rady 2016/679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů). Známé také jako "GDPR".

Internetová stránka byla spuštěna v roce 2020 a zachovává ustálenou strukturu pro snažší orientaci návštěvníků.

Stránky jsou dle potřeby průběžně aktualizovány.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 11. 12. 2020. Prohlášení bylo revidováno dne 25.9.2023.

Toto prohlášení bylo vypracováno dle metodického pokynu MVČR k tomuto zákonu.